Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » PHP / MySQL oraz inne bazy danych » Przeniesienie serwisu z localhost na serwer

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Przeniesienie serwisu z localhost na serwer « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
cezars
PostWysłany: 19 Maj 2007, 10:53    Temat postu: Przeniesienie serwisu z localhost na serwer Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Cześć

Mam do Was prośbę, a w sumie i pytanie. Ponieważ mam u siebie na komputerze zainstalowany pakiet WebServ, który pozwala wykorzystywać własny komputer jako serwer www. Aktualnie tworzę sobie na moim komputerze nową odsłonę e-rozglosnie.info. Chciałbym się dowiedzieć co zrobić jak juz wszystko będę miał gotowe (pliki strony, bazy danych i skrypty) przenieść na serwer www mojego dostawcy usługi hostingowej aby działało to tak samo jak u mnie na komputerze?

Tzn. jeżeli ktoś mnie nie zrozumiał. Gotowy serwis oparty o php i mySQL z zainstalowanymi skryptami przenieść z domowego komputera do sieci w nienaruszonej działającej formie. Jak to wykonać?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 19 Maj 2007, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Jeżeli robiłeś prawidłowe odwołania do plików i bazy danych to przeniesienie nie jest niczym trudnym i wystarczy wrzucenie plików na serwer, a następnie bazy danych i z głowy....

Pisz?

p.s. Odradzam tworzenie serwisów opartych na skryptach PHP i bazie danych MySQL na domowym komputerze. Środowisko na serwerach wirtualnych (hostingach) może być inne od tego co mamy na komputerze domowym. Jeżeli w domu masz taką samą wersję PHP i bazę MySQL, to nie powinieneś mieć problemów. Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej od razu pracować na serwerze wirtualnym, gdzie jest docelowe środowisko pracy skryptów i bazy danych.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szuman
PostWysłany: 20 Maj 2007, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Martin napisał:
Środowisko na serwerach wirtualnych (hostingach) może być inne od tego co mamy na komputerze domowym

1) zainstalowac serwer php i mysql (ale nie krasnal...)
2) skonfigurowac swoj lokalny serwer tak, aby jego ustawienia byly zgodne z ustawieniami serwera w firmie hostingowej

...i mozna się bawić
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 20 Maj 2007, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Martin wiesz albo mnie już skleroza łapie albo muszę zacząć lecytynę brać, bo całkowicie o takiej opcji zapomniałem jaką podałeś. A ja męczę się u siebie na komputerze heh Smile

A jeszcze jedno. Jak będę stawiał stronę na serwerze wirtualnym numer 1 i tam wszystko będzie skonfigurowane to czy mogę spokojnie wtedy przenieść cały serwis na serwer wirtualny u innego dostawcy usługi hostingowej bez żadnych strat?

Dodatkowo czy będę mógł liczyć na jakąś pomoc jak już będę przenosił serwis z jednego wirtualnego serwera na drugi?

Dzieki
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 20 Maj 2007, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

cezars napisał:
Jak będę stawiał stronę na serwerze wirtualnym numer 1 i tam wszystko będzie skonfigurowane to czy mogę spokojnie wtedy przenieść cały serwis na serwer wirtualny u innego dostawcy usługi hostingowej bez żadnych strat?

Tutaj jest bardzo różnie. Niektóre serwisy, którymi się zajmuję były przenoszone wielokrotnie. Na przykład blog i prywatny katalog stron, był już na 3 hostingach. Katalog Ciekawych Stron przenoszony był już ze 4-5 razy. Niestety za każdym razem, coś trzeba było zmieniać i dostosowywać do konfiguracji serwerów wirtualnych. Jeżeli serwis nie korzysta ze skomplikowanych funkcji PHP to nie powinno być problemu. Dla przykładu przy Katalogu KCS za każdym razem trzeba było zmieniać skrypty do sprawdzania Page Rank i Link Popularity. Teraz na az.pl wyłączyli obsługę PHP5 i znowu nie działa sprawdzanie PR. No i niestety na razie nie ma czasu na sprawdzenie i obejście tego problemu.
Przy wykorzystywaniu na swoich stronach prostych i podstawowych funkcji PHP nie powinieneś mieć problemów z przenoszeniem stron na drugi serwer.
cezars napisał:
Dodatkowo czy będę mógł liczyć na jakąś pomoc jak już będę przenosił serwis z jednego wirtualnego serwera na drugi?

Na czyją pomoc? Administratorów serwerów? Sprecyzuj co miałeś na myśli.
Pisz?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 20 Maj 2007, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Chodziło mi o pomoc z waszej strony, ponieważ Wy już macie można by rzec profesjonalne podejście do przenoszenia serwisów Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 21 Maj 2007, 07:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Do przenoszenia wystarczy FTP i dostęp do panela zarządzającego kontem na hostingu. Kopiujesz wszystkie pliki i z głowy. Kiedyś Jurij opracował na własne potrzeby skrypt, który po zdefiniowaniu dostępu przez FTP na jednym i drugim serwerze sam kopiuje bezpośrednio między dwoma serwerami FTP. Tak więc przy jego skrypcie wystarczy odpalić skrypt i potem wrzucić bazę danych. Jednak nie wiem czy ma jeszcze ten skrypt.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kristooki
PostWysłany: 21 Maj 2007, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

Martin napisał:
Kiedyś Jurij opracował na własne potrzeby skrypt, który po zdefiniowaniu dostępu przez FTP na jednym i drugim serwerze sam kopiuje bezpośrednio między dwoma serwerami FTP.

Mi to by się teraz taki skrypt przydał - bo mam do przeniesienie cały portal miasta Jasło na nowy serwer.
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 21 Maj 2007, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

kristooki napisał:
Mi to by się teraz taki skrypt przydał

Rozmawiałem rano z Jurij'em i okazało się, że to nie skrypt tylko uaktywnił jakieś funkcje pod unixem na swoim serwerze, które umożliwiły mu przeniesienie serwisu. Jak ktoś ma własny serwer to może takie rzeczy sobie robić, ale przy korzystaniu z serwerów współdzielonych nie jest to możliwe.
Sad
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » PHP / MySQL oraz inne bazy danych » Przeniesienie serwisu z localhost na serwer
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group