Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Marketing z Google - Jak wejść na pierwszą pozycję (książka)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 Marketing z Google - Jak wejść na pierwszą pozycję (książka) « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
weronika
PostWysłany: 08 Lip 2007, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


Martin napisał:
są tam promowane przede wszystkim serwisy autora

Zgodzę się z Tobą Martin i przez to sporo traci w moich oczach. Rozumiem, że autor książki chce promować swoje systemy linków, i inne serwisy, ale powinien również informować czytelników o innych przydatnych serwisach.

Czy płatny katalog: katalog.webseo.pl, który opisałeś w książce jest Twój Pawle? Jestem początkująca, ale na tyle znam katalogi (kataloguję strony) i uważam, że ten katalog nie jest idealny i zastanawiam się ile autor odpalił ci za opisanie jego katalogu stron? Katalog ten jest beznadziejny i do tego właściciel życzy sobie za wpis: 50 zł. To ździerstwo w biały dzień. Nigdy w życiu nie zapłaciłabym tyle za wpis do katalogu, który wymięka pod kątem SEO przed innymi katalogami stron. Jest to katalog młodszy od Katalogu KCS kataloog.info i zastanawiam się dlaczego nie opisałeś naprawdę przydatnych katalogów stron, których jest dużo i są wśród nich nawet darmowe? Osoby katalogujące strony powinny być również poinformowane o spisach katalogów, a w książce tego nie zrobiłeś tylko promujesz swoje katalogi i strony. Nie podoba mi się taka reklama katalogu, który sobą nic nie reprezentuje i wpisów ma mało. 30 zaindeksowanych stron. Co to za wynik?

Czytając książkę dowiedziałam się wielu ciekawych informacji, ale bardzo mnie razi ta promocja swoich serwisów. Na każdym kroku odsyłasz do swoich serwisów, chociaż w internecie są o wiele bardziej przydatne. Autor książki powinien opisywać przydatne serwisy i nie powinien opisywać tylko swoich stron.
Sad

Ocena książki: 7/10 (3 punkty poleciały przez tą promocję mało przydatnych stron)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Pawel Kobis
PostWysłany: 08 Lip 2007, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

katalog.webseo.pl - nie jest moja stroną i co lepsze nie lubię się za bardzo z adminem tego katalogu. Poleciłem ten katalog gdyż według mojego odczucia jest on wartościowy jeśli mówimy o budowaniu PR. Dodatkowo wpisy w tym katalogu mają wysoki PR i w dniu pisania książki widziałem wpisy z PR=5 (mój wpis ma PR=4 http://katalog.webseo.pl/serwis-21.html). Tak samo po dodaniu się do tego katalogu strona z moim wpisem na frazę "tanie pozycjonowanie" dopóki ja nie weszłam do TOP była na 5 pozycji.
Cena 50 zł za wpis myślę że to nie dużo jeśli weźmiemy pod uwagę że link ze strony z PR 4 i 5 na 2 - 3 miesiące tyle samo kosztuje a tutaj mamy własną treść. - To jest moje zdanie i dlatego pomimo tego że nie lubię admina tego katalogu poleciłem go bo uważam że jest tego warty.

Twierdzisz że promuje jakieś swoje serwisy myślę że jesteś w błędzie. Opieram się na faktach i doświadczeniach więc oczywiste jest że piszę o tym o czym wiem i o tym co wiem jak się robiło. Może się to komuś nie podobać (choć twierdzę że nie słusznie) ale takie są fakty. Na każdy omówiony przeze mnie serwis podam Ci konkretne powody dla których zdecydowałem się go umieścić w książce i opisać! Zanim cokolwiek napisałem 10x zastanowiłem się czy oby na pewno dobrze robie pisząc opieram się właśnie na nim.

Dziękuję za opinie i pomimo że nie słusznie odebrałaś mi 3 pkt w swojej skali dziękuję.

PS:
W takim razie proszę oceń merytoryczną wartość książki jako "przeciętny" kowalski który nie zna mojej osoby i nie ma do mnie żadnych uprzedzeńSmile
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lexy
PostWysłany: 08 Lip 2007, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Paweł, dziwi mnie to jak często podkreślasz, że Cię ktoś (wiele osób?) nie lubi i już na początku (w Twoim pierwszym poście) przez to zrobiłeś złe wrażenie, tym bardziej dlatego, że raczej niewiele osób stąd znało Cię wcześniej. Ale już więcej nie będę tu robić OT Smile Kolejny mój post to "100 pytań do" ;>
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pawel Kobis
PostWysłany: 08 Lip 2007, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

Lexy zboczenie zawodowe z naleciałości z PiO. Nawet chcąc naprawdę dobrze coś zrobić odrazu dla zasady jest atak.
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
weronika
PostWysłany: 08 Lip 2007, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


Pawel Kobis napisał:
PS:
W takim razie proszę oceń merytoryczną wartość książki jako "przeciętny" kowalski który nie zna mojej osoby i nie ma do mnie żadnych uprzedzeń

Paweł nie znam Ciebie i nie wiem do czego się odwołujesz pisząc, że ciebie ktoś nie lubi? Poznałam Ciebie na tym forum i jak na razie budujesz wokół siebie dobrą aureolkę. Kupiłam Twoją książkę, bo chcę zadbać o serwisy mojego chłopaka, który jest programistą a nie stać go na płacenie pozycjonerom. Stwierdziłam, że kupię jakieś książki. Oprócz tego czytam to forum i sporo się już dowiedziałam. Nie oceniłam książki po jakiś opiniach z innych for, bo znam ciebie tylko z forum KCS.

Twoją książkę przeczytałam od deski do deski i uważam, że warto w nią zainwestować. Mało wiedziałam a teraz mogę powiedzieć że coś tam wiem. Dowiedziałam się kilku rzeczy, których do tej pory nie wiedziałam. Poznałam rzeczy, których muszę się wystrzegać, żeby nie zostać posądzoną o spamowanie. Dlatego wysoko oceniłam twoją książkę.

Jedynie zraziło mnie promowanie tych samych serwisów, a szczególnie tego katalogu, który zraził mnie kiedyś ceną wpisu. Nie dziwię się, ze tak mało osób się do niego zgłosiło, bo za 50 złoty to ja zgłosiłam stronę mojego chłopaka do kilku katalogów, w tym do komercyjnych onet i wp. Łącznie na wpisy w płatnych katalogach wydałam 60 zł a wpis mam w kilkunastu katalogach płatnych i komercyjnych. Z darmowych katalogów cenię sobie Katalog KCS, bo zawsze dodaję stronę i jak redaktorzy mi ją zaakceptują to strona zaraz jest już indeksowana przez roboty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Kobis
PostWysłany: 08 Lip 2007, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

Cytat:
Na każdym kroku odsyłasz do swoich serwisów, chociaż w internecie są o wiele bardziej przydatne.


OK to może inaczej zadam pytanie bo chyba zaszło nie porozumienie Sad które omawiane przez moja osobę serwisy są moja własnością ?

Tak jak powiedziałem nie jestem właścicielem wspomnianego katalogu i osobiście uważam że jest on warty aby się tam wpisywać - choć mógł by już z ceny spuścić Very Happy wtedy bym dodał kolejne wpisy
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
weronika
PostWysłany: 08 Lip 2007, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


Pawel Kobis napisał:
które omawiane przez moja osobę serwisy są moja własnością?

Czytając książkę, według mnie twoje serwisy opisywane w książce to:
- google.linkorn.pl
- linkorn.pl
- topseo.pl
- seo.linkorn.pl
- dir-elite.com

Podziwiam cie Pawle za ukazanie prawdy w książce o firmach pozycjonerskich, które są w czołówce google a tak naprawdę nie pokazują w swoim działaniu profesjonalizmu, ściągając od firm potężne pieniądze. Może w środowisku tych firm coś się zmieni i zaczną traktować ludzi normalnie a nie przedmiotowo. Brawo za ten rozdział.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Kobis
PostWysłany: 08 Lip 2007, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

Takie było zamierzenie tego rozdziału i już pierwsi zabierają głos na PiO na temat książki.

TopSEO - jaki znasz bardziej wartościowy serwis poświęcony książce i rozszerzający zagadnienia poruszone w książce ?

Reszta serwisów:

Trzy nie omawiam innych które działają na podobnej zasadzie co opisane przezemnie? Np Ci powiem ze wysłałem prośby o opisy systemów wymiany linków stałych do wszystkich omówionych w książce i albo nie było żadnej odpowiedzi albo bluzgi ze strony LinkMe i opinii co na ten temat myśli - tego nie zacytowałem bo nie nadawało się do książki. Moim zdaniem opisałem poprawnie to co znam i dałem czytelnikowi inne alternatywy i opisałem je zgodnie z tym co wiedziałem na ten temat. Jeśli mam swój skrypt do danego zagadnienie nie korzystam z innych i tym samym nie mogę zabierać głosu szczegółowo na inne tematy bo nie znam tego.

Postaw się proszę na moim miejscu.
Zajmujesz się zawodowo pozycjonowaniem i programowaniem. Tworzysz sobie oskryptowanie które dla Ciebie jest wygodne i wiesz jak działa. Postanawiasz napisać książkę. Aby nie być stronniczą osoba wysyłasz do kilkunastu serwisów maila z prośbą aby przygotowali opis serwisu - podajesz wymagania - które z kolei chcesz zamieścić w książce - o tym też informujesz. Niestety odpowiedz jest zerowa lub szydercza z twojej osoby. Piszesz nadal co zaczęłaś i odpowiedz sobie i mi na pytanie czy jesteś w stanie poświecić masę czasu na poznanie konkurencyjnych serwisów czy opiszesz je tak jak je poznałaś wcześniej + to co na bieżąco było potrzebne?
Czy nie lepiej ten czas spędzić na robieniu testów zawrzeć w książce konkretne informacje podparte właśnie testami i badaniami?
naprawdę może się wydawać że napisanie książki to pikuś i pewnie tak jest (przykłady e-boków) jednak napisanie tak aby było to zrozumiałe dla większości ludzi już nie jest takie proste.

Dlatego moja prośba nie oceniaj mnie pod kątem takim że bardziej szczegółowo opisałem serwisy które znam niż "konkurencje" ale zrobiłem wszystko aby wiedza w książce była naprawdę wartościowa i aktualna dla czytelnika i myślę że to osiągnąłem. I myślę że dla kowalskiego nie ma znaczenia czy dir-elite jest moją własnością czy nie ważne jest dla niego to czego może się nauczyć z tej książki i to że wiedza jest aktualna!! a to było też bardzo trudne do osiągnięcia.
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lexy
PostWysłany: 08 Lip 2007, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Czas na obiecane pytania do książki Wink Byłabym wdzięczna gdybyś w pierwszej kolejności odpowiedział na pytanie z samego końca posta.

Nie podobały mi się w niej drobiazgi takie jak "brak zdecydowania" ;> albo może prędzej niedokładne sprecyzowanie wypowiedzi, np. na temat tego, czy powinniśmy się trzymać standardów W3C czy nie. Moim zdaniem, skoro poprawna budowa strony ułatwia indeksację podstron to pośrednio ma to wpływ na jej pozycję. Raz piszesz, że nawet strona google ma błędy i Vanessa Fox potwierdza, że kod nie ma znaczenia, a potem na str. 166 piszesz, że na poprawność kodu i zgodność ze standardem należy zwracać uwagę. Ale nie chcę się rozpisywać nad tego typu drobiazgami Wink

1. "Jako bardzo dobry przykład nieporozumienia w standardach może posłużyć parametr stosowany w linkach, jakim jest „target=”_blank””." – mógłbyś to rozwinąć? Chodzi Ci tylko i wyłącznie o to, że powinniśmy dbać o zatrzymanie użytkownika na naszej stronie, a nie przejście do innej w tym samym okienku?

2. „Sandbox – tak naprawdę nikt nie wie, czy takie narzędzie istnieje”, a potem „Czas przetrzymywania strony w sandbox nie jest dokłądnie znany i może wynosić w skrajnych przypadkach do sześciu miesięcy (czas określony na podstawie badań na stronach autora”. – Skoro zbadałeś to, czemu piszesz, że nie wiadomo czy on istnieje?

3. „Umieszczenie słowa kluczowego w nazwie domeny nie ma żadnego wpływu na pozycję naszej strony w rankingach Google”, a następnie pokazanie wyników w top 6 na zapytanie „darmowy hosting”, w części których słowo „hosting” występuje w domenie, a w części nie. Na pozycję strony ma wpływ zbyt wiele czynników, aby na podstawie kilku pierwszych wyników stwierdzić, że skoro chociaż jedna strona nie ma słowa kluczowego w domenie, oznacza to, że nie ma ono żadnego znaczenia. Zwróć uwagę na to, że na dalszych stronach wyników słowo „hosting” w nazwie domeny występuje tylko raz na jakiś czas, np. raz na stronie. Tutaj http://ksiegarnia.pwn.pl/pdf/6429a.pdf napisałeś, że słowo kluczowe w domenie ma sens i określiłeś jego wartość na 3 dopisując, że "najlepszą opcją jest całkowita zgodność słowa kluczowego oraz nazwy domeny."

4. Kolejna uwaga dotyczy sprawdzania ilości linków przez komendę „link:strona.pl”. Sam w dalszych częściach książki wspominasz o tym, że zwraca ona tylko próbkę wyników, ale jednak wcześniej porównujesz tą komendą 2 strony.

5. Czemu raz piszesz <meta name=”title” content=”tytuł”> a innym razem <title>tytuł</title>?

6. „Innym aspektem pisania dobrego tytułu strony jest napisanie całego lub wybranego słowa WIELKIMI literami.” – regulaminy niektórych wyszukiwarek i katalogów tego zabraniają, no chyba że masz na myśli np. jedynie nazwę firmy.

7. „Wyeliminowaliśmy zbędne spacje” (chodzi o tytuł strony) – czy to nie zbytnia oszczędność? Czy na pewno usunięcie spacji sprawi, że nasz tytuł będzie bardziej wartościowy? Nie twierdzę, że tak nie jest – pytam z ciekawości, bo sama się do tego nie stosuję.

8. O znaczniku keywords – „obecnie w ogóle nie jest brany pod uwagę” – stwierdzone na podstawie testów?

9. O znaczniku description – „zupełnie nie ma wpływu na ranking naszej strony”. Ostatnio w którymś z tematów napisałeś, że zauważyłeś jakąś zmianę. Być może pisałeś o keywords - dokładnie nie pamiętam, więc możesz mi to przypomnieć Wink

10. Nie podoba mi się stwierdzenie, że użycie znacznika <marquee> do nasycenia tekstami (oczywiście ze słowami kluczowymi, które pozycjonujemy) nie jest spamem. Nie potrafię znaleźć innego określenia na to, co zostało użyte w tym znaczniku na przykładowej stronie.

11. Czy wstawianie <b> wokół anchor tekstu naprawdę ma sens? Przecież pogrubienie w tym przypadku można ustawić dla linków w css, a to mi się wydaje wzmocnieniem anchora na siłę.

12. Jeśli chodzi o „tworzenie wielu subdomen zawierających w nazwie słowa kluczowe”, które traktowane jest przez Ciebie jako błąd, co sądzisz np. o Angielski w pigułce, Ogłoszenia korepetycji i FCE? Są w tej samej domenie, bo zależało mi na tym, aby tworzyły jeden serwis. Z tego samego względu kilka z tych stron jest bardzo podobnych w swoim wyglądzie. W takim przypadku postawiłbyś na powiązanie wszystkich tych stronek w jeden serwis, czy jednak w to, aby stronki o FCE czy CAE były jak najlepszym zapleczem dla reszty i umieściłbyś je na innym serwerze i domenie?

13. Jeśli chodzi o rozdział o spamie, mam co do niego mieszane myśli. Z jednej strony wszystko zależy od tego, w jakie ręce wpadnie książka i jak te informacje zostaną wykorzystane. Z drugiej strony, to Ty podajesz na tacy sposób na spam i wiesz, że sposoby te zostaną wykorzystane przez niektórych.

14. str. 187 – Obrazki a alt – piszesz tu o alt i title. Wstawiasz w nich identyczne teksty czy lekko różniące się?

15. Testy – plus za taki dział, ale minus za to, że niektóre z testów są mało wiarygodne, np. „title a anchor”. Jak możesz na podstawie tylko jednego badania wysuwać wnioski?

16. Jeśli chodzi o przekierowanie 301, robiłam je dla kilku stron w tym samym czasie (już jakiś czas temu) i na jednej z nich PR nie przeszedł tylko wyzerował się na starej i nowej domenie. Na pozostałych przeszło wszystko.

Żeby nie było, że się czepiam, jestem zadowolona z książki i uważam, że warte zakupu są obie z omawianych ostatnio, ponieważ jedna z drugą się uzupełniają. Oczywiście część informacji się pokrywa, ale wydanie obu książek w tym samym czasie nie jest tak złe, jak wcześniej można było podejrzewać. W „Marketing z Google” w szczególności podoba mi się sposób przedstawienia informacji, ponieważ wszystko jest bardzo czytelne i poukładane. Niedługo napiszę więcej na ten temat. Dodam od razu, że nie obserwuję tematu o tej książce na PiO, nie sprawdzam jaki inni mają tam do Ciebie stosunek, więc to co napiszę będzie oparte wyłącznie na zawartości książki.

Cytat:
Lexy zboczenie zawodowe z naleciałości z PiO

To forum jest zupełnie inne i ma inny klimat, o czym powinieneś się już przekonać Wink

A teraz to, co zastanawia mnie najbardziej – analiza na www.seo.linkorn.pl strony www.angielski.nauczaj.com a dokładnie:
"Na stronie prawdopodobnie zastosowano metode cloacingu ! (Suma kontrolna nie zgadza sie!)"
O co tu chodzi?
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pawel Kobis
PostWysłany: 08 Lip 2007, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

OK - ale zacznę od góry Very Happy

Co do standardów zgadzam się jednak tak jak już mówiłem wcześniej (temu muszę poświęcić osobny artykuł bo trochę zakręciłem - mój błąd) niektóre techniki SEO nie są zgodne z W3C i nie warto z nich rezygnować tylko dlatego aby mieć stronę która się wailiduje.

ad1 - Chodzi oto że W3C w standardzie xHTML zabrania tego tagu, i najprawdopodobniej jednak wróci on do łask xHTML

Ad2 - Sandbox jest różnie przez ludzi interpretowany. Ogólnie można powiedzieć że każda kara np słynny parafraf 31 jest też sandbox'em. Ogólnie można powiedzieć że każda kara w Google trwa do 6 miesięcy nie licząc Ban-a. Sandbox został wymyślony ba potrzeby braku nazw na poszczególne kary za pozycjonowanie

Ad3 - Dokładnie tak. W pdf mówimy ogólnie o wszystkim i w przypadku słów niszowych może mieć i ma znaczenie słowo w adresie. W przypadku stron i słów gdzie konkurencja jest naprawdę duża (w tedy omawiałem słowo hosting) umieszczenie słowa w domenie jest bez znaczenia! Jednak też w książce opisałem przykłady jak można takie słowa kluczowe umieścić w adresie i jakie ma to znaczenie - kiedy należy to czynić

Ad4 - Jeśli nie mamy dostępu do wszystkich danych musimy sobie radzić z tym co mamy:( Kiedyś można było do tych celów używać MSN ale już nie można więc jak to się mówi lepszy ryc niz nic Wink

Ad5 - Tu jest mała sztuczka Wink Co innego jest <title> a co innego <meta name="title"....>. Ogólnie rzecz ujmując <title> pokazuje się na pasku przeglądarki

Ad6 - Zabronione nie zabronione. Zanim przystąpimy do pozycjonowania musimy sami się zapoznać z regulaminem danej wyszukiwarki - mogłem tu dać stosowną informację i przestrogę zarazem - POPRAWIE Very Happy

Ad7 - 80 znaków to nas ogranicza! - o tym pisałem - więc lepiej podarować sobie czasem kilka spacji dla wsadzenia nowego słowa kluczowego do tytułu

Ad8 - Strona z keywordsami jak i bez tak samo się dobrze pozycjonowała! Choć już pojawiają się spekulacje że Google wróci do tego tagu. Jeśli masz możliwość i chęć stosowania tego to stosuj na pewno nie zaszkodzą ale jeśli mają być wszędzie takie same to lepiej opuść ten tag

Ad9 - Pisałem o keywordsach i też o description. Jak będę miał pełne dane na ten temat na pewno stosowne informacje znajdą się na TopSEO

Ad10 - <marquee> na zadane zapytanie do Google o stosowanie tego na stronach uzyskałem odpowiedź że jeśli tekst jest poprawnie wyświetlany (sprawdzałem nawet na telefonach komórkowych) nie mam co obawiać się o filtr za stosowanie tego parametru. Może się podobać lub nie ale jest skuteczne i to w SEO się liczy

Ad11 - Sens ma - styli oficjalnie G nie czyta Wink Na siłę czy tez nie ale jest skuteczne j/w

Ad12 - Linki z subdomen są traktowane jako linki wewnętrzne więc sam sobie odpowiedz na pytanie jaki link ma większą wartość dla Ciebie. Sa sytuacje kiedy stosowanie subdomen ma sens i wtedy warto to robić! Tak więc sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co Ciebie się liczy

Ad13 - Na pewno tak będzie ale czy to znaczy że mam o tym nie mówić? Jeśli świadomość ludzi się zwiększy to może nie będą dawali się nabijać w butelkę na takich spamach

Ad14 - Jeśli chodzi o mnie nigdy nie stosuje tego Smile - lenistwo. Ale w praktyce używam tutaj odmian przez przypadki, liczby lub wyrażenia pochodne stosuje

Ad15 - To nie było jedno tylko jedno badanie ale cała seria. Wyniki też były omawiana na PiO

Ad16 - Pisałem że 301 z przenoszeniem PR ma czasem dziwne jazdy. raz działa poprawnie raz nie.

Nie uważam że się czepiasz i właśnie takie dyskusje bardzo lubię gdyż pozwalają mi wychwycić błędy jakie powstały (jeśli takie są) Książka była pisana do ostatnich dni przed wydrukiem mogłem coś podczas aktualizacji poszczególnych rozdziałów pominąć - a książki jeszcze nie czytałem z braku czasu.

a to jest mój patent na sprawdzanie poprawności strony. jeśli otrzymałeś taki komunikat prawdopodobnie są różnice na stronie jakie widzi człowiek a jakie widzi Google. Tutaj problemów może być kilka. Ale na 100% strona dla Google różni się od strony człowieka - została Ci podana wartość różnic jakie zostały wykryte.
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lexy
PostWysłany: 08 Lip 2007, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
Jeśli masz możliwość i chęć stosowania tego to stosuj na pewno nie zaszkodzą ale jeśli mają być wszędzie takie same to lepiej opuść ten tag

Stosuję i są różne na podstronach. Nawet jeśli google na to nie patrzy, być może kiedyś zacznie, no a poza tym, nie jest jedyną wyszukiwarką Wink
Cytat:
sam musisz sobie odpowiedzieć

2 razy napisałeś "sam" i raz
Cytat:
jeśli otrzymałeś

a nie wierzę, abyś nie zauważył, że jestem kobietą Wink

Co do tego cloackingu, nie mam pojęcia przez co może mi coś takiego pokazywać.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pawel Kobis
PostWysłany: 08 Lip 2007, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

Upsss ale gafa - najmocniej przepraszam za takie przeoczenie - bije się w pierś Embarassed Naprawdę myślałem że jesteś facetem
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kristooki
PostWysłany: 08 Lip 2007, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

Pawel Kobis napisał:
Upsss ale gafa - najmocniej przepraszam za takie przeoczenie - bije się w pierś Embarassed Naprawdę myślałem że jesteś facetem

ojjj wtopa Wink
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 09 Lip 2007, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Ciekawa rozmowa się wywiązała w tym poście. Cały czas zbieram się ze swoją recenzją, ale może zrobię to jak syn wyjedzie na wakacje.

Też właśnie zauważyłem pozytywną opinię o katalog.webseo.pl i choć nie należę do osób, które zazdroszczą innym, ale w tym przypadku troszkę pozazdrościłem. Fajnie jest przeczytać coś miłego o swoim serwisie w książce, którą przeczyta sporo osób związanych z branżą. Zapewne wśród osób, które przeczytają tą książkę znajdą się tacy, którzy po pozytywnej opinii autora książki zainwestują w link w tym katalogu. Właściciel katalog.webseo.pl (Kazur z forum PiO) otrzymał super reklamę swojego katalogu w tej książce, która na pewno z czasem mu zaprocentuje.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pawel Kobis
PostWysłany: 09 Lip 2007, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

Wybacz Martin że nie omówiłem twojego katalogu ale z jednego powodu tego nie zrobiłem nigdy nie korzystałem z niego bo z zasady osobiście jestem przeciwnikiem katalogów i precli. Gdybyś miał płatny katalog i dawał też piękny PR co dla świerzaka jest najważniejsze (mieć jak najwyższy PR) to na pewno bym pamiętał i opisał Very Happy Możliwe że w drugiej książce zrobię rozdział o wartych katalogach i preclach uwagi i wtedy Cię ładnie opisze
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny Strona 7 z 9


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Marketing z Google - Jak wejść na pierwszą pozycję (książka)
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group