Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » System informatyczny ZUS nagrodzony

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 System informatyczny ZUS nagrodzony « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Alex
PostWysłany: 07 Gru 2005, 10:30    Temat postu: System informatyczny ZUS nagrodzony Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 32

Skąd: Bia?a Podlaska

Kompleksowy System Informatyczny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (KSI ZUS), współtworzony przez Prokom Software SA, otrzymał główną nagrodę w konkursie "eEurope Awards for eGovernment 2005" w jednej z czterech kategorii konkursowych - odnoszącej się do stworzenia właściwego otoczenia dla powodzenia projektu realizowanego w administracji publicznej.

Nagroda stanowi potwierdzenie jakości i innowacyjności systemu oraz jego przydatności dla użytkowników. Organizatorem najbardziej prestiżowego w Europie konkursu e-Government jest Europejski Instytut Administracji Publicznej, pracujący pod auspicjami Komisji Europejskiej.

ZUS europejskim liderem IT w administracji

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 24 listopada 2005 r. w Manchesterze, podczas unijnej Konferencji Ministerialnej na temat elektronicznej administracji. KSI ZUS został uznany za jeden z najbardziej innowacyjnych systemów w obszarze zarządzania instytucjami rządowymi w skali całego kontynentu. Dzięki jego stworzeniu i wdrożeniu możliwe było przeprowadzenie w Polsce - jako jednym z nielicznych krajów w Europie - gruntownej, kompleksowej reformy systemu emerytalnego. KSI ZUS obsługuje 20 mln ubezpieczonych. Dane 95 proc. obywateli trafiają do systemu poprzez Internet.

Docenienie przez agendę Komisji Europejskiej informatyzacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i uznanie KSI ZUS za jeden z najbardziej innowacyjnych systemów w obszarze zarządzania instytucjami rządowymi jest ogromnym, bezprecedensowym, a zarazem w pełni zasłużonym sukcesem całej polskiej informatyki, dobitnym potwierdzeniem jej wielkich możliwości.


źródło: e-inspektorat.zus.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Waldek
PostWysłany: 07 Gru 2005, 12:36    Temat postu: Re: System informatyczny ZUS nagrodzony Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Alex napisał:
Kompleksowy System Informatyczny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (KSI ZUS), współtworzony przez Prokom Software SA, otrzymał główną nagrodę w konkursie "eEurope Awards for eGovernment 2005"


TIAAAAA. Twisted Evil
Tylko, że po uruchomieniu system, natychmiast wykrył moje nieprawidłowości w płaceniu składek.
Podatki i ZUS płaciłem w skarbówce, która to powinna odprowadzać pieniądze na moje ubezpieczenie, nie czyniąc tego.
ZUS zażądał zapłaty razem z odsetkami, co też uczyniłem. Wink
Nadpłacone pieniądze w skarbówce po wielu miesiącach odzyskałem, oczywiście bez procentu.
Przez ten super system jestem ponad 2tyś w plecy.
Niechby lepiej panie przekładały segregatory to może za kilka lat po mojej śmierci zorientowały się.
WOGÓLE MI SIĘ TEN SYSTEM NIE PODOBA.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 07 Gru 2005, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Nie miałem przyjemności pracować na tym systemie - ale w personalnym słyszałem nie miłe słowa na temat aplikacji personalnych. No ale Alex chyba ma większe doświadczenie w tych aplikacjach z racji wykonywanego zawodu i zakresu obowiązków Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alex
PostWysłany: 08 Gru 2005, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 32

Skąd: Bia?a Podlaska

zgadza się ale podobnie jak Waldkowi też mi się ten system nie podoba. KSI to wewnętrzny system zus-u, ale jakoś dziwnie on nie współpracuje z programem "Płatnik", którego autorem także jest PROKOM. To znaczy może i współpracuje, ale tak że krew człowieka zalewa i wszystkich płatników składek, którzy muszą poprawiać pseudobłędy wykryte przez ten KSI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Martin
PostWysłany: 08 Gru 2005, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Jednym słowem "wspaniały Prokom" Wink tworzy systemy same dla siebie - nie zintegrowane i nie współpracujące ze sobą. No to chyba ich taktyka na kręcący się interes produkcji oprogramowania oraz ciągłego poprawiania błędów.

Alex napisał:
Nagroda stanowi potwierdzenie jakości i innowacyjności systemu oraz jego przydatności dla użytkowników.


Skoro system się Wam nie podoba a mieliście z nim styczność - to za co ta nagroda za przydatność użytkownikowi.....???
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alex
PostWysłany: 08 Gru 2005, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 32

Skąd: Bia?a Podlaska

Trudno powiedzieć czym kierowała się szanowna komisja przyznająca tą nagrodę. Może Pani Wiktorow ma dobre wtyki, a przecież po wyborach trzeba się czymś przypodobać nowej władzy żeby nie stracić posadki, jak nie moherowym beretem to jakąś nagrodą Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Alpin19
PostWysłany: 18 Gru 2005, 00:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 11

Skąd: Piaseczno

Wypowiem się krótko i zwięźle.
Miałem niewątpliwą "nieprzyjemność" współpracować z Prokomem w projekcie CSI PZU (Centralizacja Systemu Informatycznego PZU S.A.) przeprowadzonego między innymi przez spółkę zależną, a mianowicie Combidata Poland S.A.

Niestety, szybko zrezygnowałem ze współpracy z wyżej wymienionymi. Byłem wręcz zażenowany przebiegiem prac.
Tak Prokom, jak i PZU nie wywiązywały się z ustalanych terminów, większość operacji była znacznie opóźniania, z najróżniejszych, stricte logistycznych przyczyn.
Jednym słowem - wielki bałagan i brak organizacji. Z pewnych względów pozwolę sobie pominąć kwestie bezpieczeństwa, a może ich niemal zupełny brak.
Nie opiszę również kwestii formy zatrudnienia.
Mogę powiedzieć jednak, że przed rozpoczęciem projektu Prokom przygotował, i rzekomo przetestował skrypty oraz aplikacje które miały służyć podczas prac. Niestety, jak okazało się w praktyce - żadna z tych aplikacji nie działała poprawnie i, mówiąc delikatnie, dane ulegały znacznemu uszkodzeniu....

Zresztą, zainteresowanym chętnie podrzucę manuale do tych "pseudo aplikacji" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 18 Gru 2005, 00:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

A ha ha ha
Jak widać "cudowne firmy z zewnątrz" od środka nie wyglądają tak różowo Confused
z przyjemnością - przy okazji zobaczyłbym te manuale Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alpin19
PostWysłany: 18 Gru 2005, 00:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 11

Skąd: Piaseczno

To ja z chęcią się tym podzielę Martin'ie. Być może uda mi się w papierach znaleźć jakieś harmonogramy, ale tego obiecać nie mogę Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 18 Gru 2005, 01:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Oczywiście to przy okazji - bo przyznaje się że to będzie niezłe doświadczenie zobaczyć coś takiego...hehe
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alpin19
PostWysłany: 18 Gru 2005, 01:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 11

Skąd: Piaseczno

Martin - "Śmiech to Zdrowie" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » System informatyczny ZUS nagrodzony
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group