Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Jak skutecznie promowac nowoczesne przegladarki

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Jak skutecznie promowac nowoczesne przegladarki « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
szuman
PostWysłany: 03 Kwi 2006, 23:41    Temat postu: Jak skutecznie promowac nowoczesne przegladarki Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Reklamowanie, zachecanie do korzystania z nowoczesnych, alternatywnych przegladarek nie zawsze przynosi pozadany efekt. Wczoraj doslownie przypadkowo trafilem na ciekawy sposob Smile
Wszedlem na strone http://wiecek.biz za pomoca IE, bo nie mialem jeszcze zainstalowanej Opery (wczoraj stawialem system na nowo) i gdy wszedlem na wywzej wspomniana strone... zreszta zobaczcie sami Wink Otworzcie ta strone w IE i zobaczycie o co chodzi Very Happy
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 04 Kwi 2006, 06:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Spotkałem się z tym rozwiązaniem nie raz przy akceptacji stron do katalogu i sprawdzaniu poprawności wyświetlania stron w różnych przegladarkach. Tej strony nie widziałem, tak więc miło było ją poznać Wink

Odnośnie takiej metody to nie jestem jej zwolennikiem. W ten sposób tracimy gości na naszej witrynie korzystających z Internet Explorer. Wszystkim zależy na dużej odwiedzalności na stronach, jednak przy większej nadal ilości przegladarek IE w domach userów internetu - nie polecam stosowania takich metod. To coś w tym stylu, jak stosowane jest na innych stronach, że po wejściu na stronę korzystając z przeglądarki Firefox widzimy informację: "Ta strona nie przystosowana do przegladarki Internet Explorer oraz rozdzielczości xxx" - tragedia! Jak można coś takiego wstawiać na stonie. Ja wole zdecydowanie delikatne promowanie mojej ulubionej przeglądarki poprzez np: button Firefox w boxie - Nasi przyjaciele.

Uważam, że mimo mojego widocznego ubolewania nad tym, że ludzie korzystają nadal głównie z IE (tak mówią badania statystyczne) - to lepiej jest tworzyć strony poprawnie działające pod wszystkimi przeglądarkami, aby jak największa liczba osób mogła zobaczyć naszą stronę. W końcu skoro mamy stronę to ktoś nad nią ciężko pracował (nie mówię tutaj o stronach, które wymieniamy w temacie Kiepskie strony)
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pasylw
PostWysłany: 19 Kwi 2006, 07:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 102

Skąd: Tarnów

Co racja to racja - ja dotąd też opierałem sie na IE ale jak zobaczyłem jak moje strony wyglądają na Firefoxie i K-meleonie to..oniemiałem - ja pierniczę tragedia. Hmm pasowało by od nowa je stworzyć ale czasu mi brak. Połatałem troche żeby mniejszy obciach był - może w przyszłości coś sie wymyśli. Zresztą co sie mnie amatorowi dziwić - szukałem dzisiaj czegoś o pewnym samochodzie http://www.hyundai.pl/ i....... w IE nie mogę wejść w menu Razz (no chyba że to błąd tylko u mnie) a w pozostałych przeglądarkach działa OK Smile - lekki obciach mimo wszystko powinni i o użytkownikach IE pomyśleć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuman
PostWysłany: 19 Kwi 2006, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

Kiedys, gdy czytalem jakies porownanie nowoczesnych przegladarek z IE, byl fragment, ktory brzmial jakos tak: "ze wzgledu na dominujaca pozycje IE webmasterzy sa zmuszani do tworzenia stron z mysla o produkcie Microsoftu, ktorego rozwoj zatrzymal sie pod koniec lat 90-ych XX wieku. Przegladarka Internet Explorer hamuje rozwoj nowych technologii i stosowanie ich podczas tworzenia stron, co najlepiej widac na stronie (link), ktorej przestarzaly IE nie jest w stanie nie tyle poprawnie co wogole wyswietlic".
Tak wiec mozna napisac, strone, ktorej IE wogole nie wyswietli, a w Operze, Firefoxie czy w innej nowoczesnej przegladarce strona bedzie poprawnie dzialac. Ale jesli chodzi o strone Hyundai'a to na moim IE widac ja Wink
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mczaja
PostWysłany: 19 Kwi 2006, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 336

Skąd: Zdzieszowice

Właśnie myślałem nad napisaniem newsa / artykułu na mojej stronie by moi znajomi poczytali se wszystkie przeciw dla IE. Niestety znaczna iloś ludzi używa IE i i mówią, że denerwują ich wkurzające pop up'y. Ale przeglądarki zmienic nie chca.
Osobiscie jak robie strone WWW to sprawdzam poprawnosc jej w FF, Operze i IE by jak wspomniał Martin obejrzało ją jak najwiecej osób.
_________________
Azymek Zdzieszowice - Bieg na orientacj?. Rowerowa jazda na orientacj?
Mój Bliplog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szuman
PostWysłany: 20 Kwi 2006, 01:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1554

Skąd: D?bica

mczaja napisał:
Właśnie myślałem nad napisaniem newsa / artykułu na mojej stronie by moi znajomi poczytali se wszystkie przeciw dla IE. Niestety znaczna iloś ludzi używa IE i i mówią, że denerwują ich wkurzające pop up'y. Ale przeglądarki zmienic nie chca.
Osobiscie jak robie strone WWW to sprawdzam poprawnosc jej w FF, Operze i IE by jak wspomniał Martin obejrzało ją jak najwiecej osób.

Sprawdzanie tworzonej strony we wszystkich przegladarkach to standard kazdego szanujacego sie webmastera Wink A jesli chodzi o pop-up'y to bez watpienia najskuteczniej blokuje je Opera, a najgorzej oczywiscie IE Very Happy

Namawiaj znajomych, troszke postrasz trojanami, hackerami, strzel jakims linkiem do testu bezpieczenstwa i powinno pomóc Mr. Green
_________________
Mój osobisty blog oraz blog ?lubny mój i mojej ?ony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Jak skutecznie promowac nowoczesne przegladarki
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group