Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Rozmowy o Windows XP i Windows Vista

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
 Rozmowy o Windows XP i Windows Vista « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Waldek
PostWysłany: 28 Sty 2008, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Mam na notebooku zainstalowane oba systemy, XP i Vista Ultimate, po uruchomieniu komputera mam w ciągu 30 sek. w których mam się zdecydować, na którym systemie chcę pracować.
Zauważyłem pewną prawidłowość, jeśli aktualizuje mi się XP to wiem na 100%, że będzie się po wejściu do Vista też aktualizować.
Ciekawi mnie czy są to te same aktualizacje.
Muszę to przypilnować.
Swoją drogą, podczas rozmowy z przedstawicielem (chyba w listopadzie) Microsoft, powiedział, że dla Vista już w styczniu będzie serwis pack1, na razie cisza.
Poczekamy.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
cezars
PostWysłany: 01 Lut 2008, 03:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Waldek napisał:
Swoją drogą, podczas rozmowy z przedstawicielem (chyba w listopadzie) Microsoft, powiedział, że dla Vista już w styczniu będzie serwis pack1, na razie cisza.

Nic nie chcę spekulować na temat tego systemu Windows Vista ale ja osobiście za nim nie przepadam, choć także mam go zainstalowanego i z pewnością jeszcze przez długi czas go nie będę użytkował w 100%. A co do tego SP1 to jak by na to nie patrzeć jest już 1 luty Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 07 Lut 2008, 11:35    Temat postu: Uwaga na fałszywe poprawki Microsoftu Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Uwaga na fałszywe poprawki Microsoftu. Od wczoraj wielu użytkowników otrzymuje fałszywe wiadomości e-mail zachęcające do pobierania rzekomo niezbędnej aktualizacji systemów Windows.

Nadawca wiadomości oznaczony jest jako updates@microsoft.com, a treść wskazywać ma na to, że jest to oficjalne wezwanie producenta do pobrania niezbędnej łatki. Po kliknięciu w link zostajemy przekierowani do witryny udającej Microsoft Update, adres strony kończący się na pid95.com, jednoznacznie wskazuje, że jest to próba phishingu. Kliknięcie w przycisk pobierania powoduje pobranie złośliwego oprogramowania.

Zwracamy więc uwagę aby w żadnym wypadku nie otwierać linków w takiej przesyłce. Microsoft nie oferuje łatek poprzez wiadomości e-mail.

źródło: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8262
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 07 Lut 2008, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Dostałem ten mail i natychmiast jego usunąłem, od razu mi "śmierdział".
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 12 Lut 2008, 17:44    Temat postu: Vista Downgrade Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Niektórzy zadawali w poście pytania dotyczące instalacji Windows XP po zakupie sprzętu z systemem Windows Vista. Załączam informacje z Microsoftu dotyczącą tego tematu: royaltyoemreferencesheet.pdf

Komputery zakupione z licencją OEM Windows Vista Business mogą być przeinstalowane na Windows XP Professional. Oczywiście pod warunkiem kompatybilności wszystkich sterowników.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 12 Lut 2008, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Jeśli chodzi o problemy natury praktycznej to przy kompach stacjonarnych raczej problemu z instalacją xp zamiast visty nie ma bo do wszystkich części sterowniki są ogólnodostępne (ja z takim powrotem do xp nie miałem problemu).Gorzej z laptopami bo tutaj często trudno o stery-zwłaszcza jak model był robiony tylko dla Visty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 18 Mar 2008, 09:41    Temat postu: 100 tys. za przedłużeniem życia Windows XP Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Już 100 tys. internautów podpisało się pod petycją "Save XP" mającą na celu przekonanie Microsoftu do przedłużenia dostępności Windowsa XP w sprzedaży. Autorzy kampanii wyjaśnili również, że wcale nie występują przeciwko samemu Microsoftowi.

więcej: http://di.com.pl/news/20055,1,0.html
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kameleon
PostWysłany: 18 Mar 2008, 13:58    Temat postu: Indyjskie szkoły zakazują Windows Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


Indyjskie szkoły zakazują Windows. Kerala stanie się pierwszym stanem Indii, który przeprowadzi całkowita restrukturyzację edukacji IT wśród szkół wyższych. Brzmi zachęcająco, ale za tym stwierdzeniem kryje się wiele kontrowersji - oznacza to całkowite zrezygnowanie z oprogramowania korporacji Microsoft na rzecz aplikacji na licencji GPL.

więcej: www.pcworld.pl/news/142940.html
_________________
WA?NA INFORMACJA: Je?eli masz swoj? stron? internetow? to nie tra? czasu i dodaj j? do najlepszego katalogu stron w Internecie -> Katalog Stron KCS. Nie zapomnij równie? o wpisie do równie? dobrego i przydatnego prywatnego katalogu -> Katalog Stron PKS. B?d? zauwa?alny w Internecie!

Anonymous interesuj? Ciebie udane zakupy? Je?eli tak to zapraszam Ciebie do hipermarketów Auchan na terenie ca?ej Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 19 Mar 2008, 14:42    Temat postu: Jest Service Pack 1 dla Windows Vista Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Jest Service Pack 1 dla Windows Vista

Microsoft udostępnił pierwszy Service Pack dla Windows Vista. Jest to zestaw łatek i uaktualnień, który ma usprawnić działanie całego systemu. Z pierwszych komentarzy wynika, że SP1 rzeczywiście może przyśpieszyć Vistę, ale może również przyczynić się do problemów z aplikacjami i sterownikami.

Service Pack 1 dla Windows Vista można pobrać ze stron Microsoftu. Wersja x86 waży 434.5 MB, a wersja x64 ma rozmiar 726.5 MB. Udostępnione instalatory przeznaczone są dla pięciu wersji językowych systemu: angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej i japońskiej. Wersje w innych językach pojawią się w połowie kwietnia. Wtedy też SP1 zacznie trafiać do użytkowników w postaci automatycznej aktualizacji.

Przed zainstalowaniem można rzucić okiem na ilustrowany przegląd instalacji Windows Vista dostępny w serwisie Vista.pl: link
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 20 Mar 2008, 13:08    Temat postu: WINDOWS VISTA Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Kupiłem sobie nowego laptopa (HP Pavilion dv9790ew) z Windows Vista i muszę przyznać, że przy 4GB pamięci RAM - WINDOWS VISTA śmiga bez najmniejszych problemów, a wszystkie niezbędne do mojej pracy aplikacje działają poprawnie. Mam nadzieję, że nie zapeszę...

Pisz?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 20 Mar 2008, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


He he no Martin proszę Cię na lapie 4 gib ramu - toż to można rakietami sterować

Oby Ci jak najdłużej służył.

Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 20 Mar 2008, 15:08    Temat postu: WINDOWS VISTA Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Cichy napisał:
na lapie 4 gib ramu - toż to można rakietami sterować

Przez 2 lata pracowałem na 512MB a przy przejściu na 4GB ramu, zastanawiam się co mam robić, bo laptop prawie sam pracuje (żart) Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 21 Mar 2008, 08:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Poszedłeś na całość Martin Wink To pewnie masz 64 bitową Vistę bo zwykła 32 bitowa widzi tylko do 3.25 gb ram
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
selivan
PostWysłany: 03 Kwi 2008, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 1


Siemka. Jestem w posiadaniu tego laptopa / HP Pavilion DV9790ew / od kilku dni. Niestety mam Viste 32-bit i obsluguje mi 3.2GB RAM tylko. Czytalem gdzies ze nie ma sterownikow pod XP do tego lapka, wie ktos jak to obejsc i zainstalowac XP zeby wszystko gralo?

Jesli nie bardzo sie da, to czy musze sciagac i instalowac od nowa Viste 64-bit czy moze jakis patch wystarczy? ;>

Do Admina: Bardzo dobry wybor ;> ja jestem zadowolony, gdyby mi nie wsadzili Visty 32-bit. A tak z ciekawosci ile zaplaciles i gdzie kupiles? ;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sterweb.pl
PostWysłany: 04 Kwi 2008, 01:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 104

Skąd: Gda?sk/Gdynia

ja kupiłem HP dv6615ew też niezły sprzęcik
_________________
?uk@sz
Katalog Stron WWW SterWeb.pl - Skierujemy Ruch na Twoj? Stron?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny Strona 10 z 13


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Rozmowy o Windows XP i Windows Vista
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group