Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Katalogi stron » otwarty mini mod v2.0 - najnowsza wersja

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 otwarty mini mod v2.0 - najnowsza wersja « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
intelekt
PostWysłany: 26 Wrz 2008, 17:47    Temat postu: otwarty mini mod v2.0 - najnowsza wersja Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 4


Co prawda ogłosiłem już powstanie nowej wersji najsłynniejszego (po qlWeb) polskiego katalogu na forum PiO ale tutaj widzę również sporą i ciekawą społeczność entuzjastów katalogów dlatego pozwolę sobie zamieścić krótkie info:

mini otwarty mod v2.0 - modyfikacje - najnowsza wersja (346 kB)

Nowa wersja otwarty mini mod v2.0 oparta jest na wcześniejszej (z roku 2006) modyfikacji pkruk.com - poniżej wklejam pełną listę zmian:

WPROWADZONE MODYFIKACJE

otwarty mini pl mod v2.0

1. Wprowadzono nieznacznie zmieniona templatke dla odroznienia zwyklego otwarty mini od zmodyfikowanej pod katem seo wersji v2.0.
2. Naprawiono zle wyswietlanie miniaturek stron.
3. Dodano modyfikacje 'seo-url' wyswietlajaca linki w zaleznosci od nazwy podstrony np. zamiast szcz-1.html /pozycjonowanie-s1.html.
4. Dodano modyfikacje 'lokalne tagi' wyswietlajaca tagi wedlug slow kluczowych danego wpisu (powoduje znaczny wzrost situ katalogu!).
5. Dodano modyfikacje 'globalne tagi' wyswietlajaca chmurke losowych najczesciej wystepujacych slow kluczowych.
6. Dodano modyfikacje 'linki anchor-text' umozliwiajaca wstawienie dodatkowych linkow anchor text do opisu strony.
7. Naprawiono zle dzialajace pobieranie meta danych podczas dodawania stron z kodowaniem utf-8.
8. Dodano dodatkowe informacje o wlaczonych modach w stronie inf.html.
9. Dodano modyfikacje 'dodatkowe kategorie' umozliwiajaca zdefiniowanie podkategorii juz w formularzu dodawania strony.
10. Dodano modyfikacje 'pobierania tresci strony by Twardes' wyswietlajaca w szczegolach wpisu zawartosc dodanej strony.
11. Dodano modyfikacje 'parser rss' wyswietlajaca najnowsze wiadomosci w podanym kanale rss zarowno indywidualnym dla danego wpisu jak i globalnym dla calego katalogu.
12. Wprowadzono dodatkowe linki do poszczegolnych stron w liscie wpisow np. < prev | 1 | 2 | 3 | ... | 21 | 22 | 23 | next >
13. Dodano modyfikacje 'link zwrotny' umozliwajacy userowi wstawienie linka zwrotnego katalogu - skrypt automatycznie wykrywa czy link faktycznie znajduje sie na podanej stronie.
14. Dodano modyfikacje 'aktualizacja danych by Twardes' umozliwiajaca automatyczna aktualizacje danych META wpisu.
15. Dodano modyfikacje 'powiadomienia mailowe' umozliwiajaca ustalanie powiadomien o wlasnej tresci za pomoca formularza.
16. Wprowadzono przekierowanie na preferowany adres 'www' lub bez 'www'.
17. Wprowadzono informacje o nowych dostepnych aktualizacjach otwarty mini - info w gornym menu w panelu adm.

Wszystkie modyfikacje są sprzężone z panelem administracyjnym i obsługują wszystkie rodzaje separatorów.

otwarty mini pl v1.0

UWAGA:
Modyfikacje zostaly wprowadzone dla opcji "mod_rewrite - wł±czone" z separatorem "-" ustawione domy¶lnie.
Mysle ze teraz malo kto nie korzysta z mod_rewrite stad taka decyzja.

1. Poprawiono instalatora - bł±d serwera 500 Internal Server Error (mialem ten problem u siebie po zmianach dziala u mnie jednak nie gwarantuje ze bedzie dzialalo wszedzie)
2. Dodano Robots Counter - zlicza wejscia robotow na kazdej podstronie
3. Dodano Link popularity w szczegółach wpisu - na niektórych serwerach nie dziala dla Yahoo
4. Dodano pobieranie i wyswietlanie PR strony (wyswietlanie graficzne)
5. Dodano możliwosc sortowania podkategorii na stronie glownej (wiersze, kolumny) - opcja w panelu konfiguracyjnym
6. Dodano wyswietlanie ilosci wpisow w danej podkategorii na stronie glownej - opcja w panelu konfiguracyjnym
7. Dodano możliwosc wyswietlania miniatur MSNa - opcja w panelu konfiguracyjnym
8. Dodano menu lewe z dodatkow± zakladka jak dodac wpis - zarzadzanie w panelu tam gdzie regulamin - przeznaczenie dowolne
9. Dodana wyszukiwarka by Irek
10. Dodane blokowanie adresow w panelu by Irek
11. Dodane powiadomienie by Mar z mozliwoscia konfiguracji w panelu konfiguracyjnym
12. Dodalem nowy szablon - dla szybkich stawiaczy katalogow, ktorzy lubia jak cos ladniej wyglada Wink
13. Doddalem kasowanie ujemnych wpisow by Mar (ale nie testowalem bo takowych nie mialem)
14. Dodane przykladowe kategorie z przykladowymi podkategoriami i wpisami, zeby zobaczyc jak to wyglada
15. Dodalem stosowny wpis do stopki i prosze o nieusowanie Smile
16. W paczce jest plik zrodlowy psd naglowka/topa jakby ktos cos chcial sobie dopisac
17. Poprawiony standardowy wyglad tokena

Wszystkie modyfikacje wersji v2.0 są mojego autorstwa (+ 2 Twardesa) - początkowo pisałem je dla siebie ale zauważyłem że jest spore zainteresowanie wśród ludzi stąd postanowiłem wypuścić darmową instalkę. Część z modyfikacji dostępna jest również do samodzielnego zainstalowania - jak to zrobić opisałem krok po kroku w dziale > http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showforum=54

Przykłady otwarty mini na nowym skrypcie:

Katalog Stron Turystycznych
Katalog stron mini DreamGroup
Katalog pkruk.com

W razie problemów z działaniem, propozycji dalszego rozwoju skryptu proszę pisać w tym wątku lub bezpośrednio na forum PiO. W planie mam również wypuszczenie nowych modyfikacji m.in. mod 'Pressel Page' pozwalający stworzyć z otwarty mini katalog artykułów, blokowanie adresów email, newsletter, być może zaimplementowanie gotowych już komentarzy (podobne do tych w PKS) i generalnie to co wymyślicie postaram się w miarę rozwoju czasu zaprogramować.

Więcej informacji o nowej wersji > http://seo.pkruk.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
zgred
PostWysłany: 26 Wrz 2008, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

a masz importer z qlweb by jachu do mini ?
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
intelekt
PostWysłany: 26 Wrz 2008, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 4


zgred napisał:
a masz importer z qlweb by jachu do mini ?


Do nowej wersji ?? Trwają prace nad konwerterem z Qlweb który pojawi się za tydzień może dwa. Z Qlweb by jachu nie miałem doświadczeń więc nie bardzo wiem w jakim stopniu różni się SQL ww porównaniu z podstawową wersją - możesz mi przesłać skrypt tego katalogu na katalog[at]intelekt.net.pl albo jakąś przykładową baze danych ? Przygotuje wtedy drugi importer.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zgred
PostWysłany: 26 Wrz 2008, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

mam andzieje ze przyjmujesz zbiory 4M na @ - wysłane.
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
intelekt
PostWysłany: 26 Wrz 2008, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 4


jasne - jak zmodyfikuje importer dam znać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
intelekt
PostWysłany: 27 Wrz 2008, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 4


OK - wypuściłem konwertery qlweb i qlweb by jachu. Znajdują się w paczce z katalogiem. Więcej info jak importować na forum PiO > http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s=&showtopic=56098&view=findpost&p=456837

Podziękowania dla zgreda za udostępnienie bazy danych SQL qlweb by jachu do testów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Katalogi stron » otwarty mini mod v2.0 - najnowsza wersja
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group